biegnące dziewczynki

Na przyjęcie urodzinowe dzieci czekają cały rok, z taką samą niecierpliwością, jak na prezenty pod choinką. Impreza urodzinowa, to okazja do spotkania z przyjaciółmi i moc atrakcji, które zachwycą każdego malucha. Jakie zabawy urodzinowe dla 6 latków sprawią, że wszyscy goście będą się rewelacyjnie bawić?

Przyjęcie urodzinowe – dekoracje, menu i ciekawe zabawy!

Organizując przyjęcie urodzinowe dla sześciolatka, musisz pamiętać o wszystkich niezbędnych kwestiach. Kolorowe dekoracje, dmuchane balony są tak samo ważne, jak przepyszne menu dostosowane do dziecięcych wymagań. Jednak żadna impreza nie będzie w pełni udana, jeżeli zagości na niej nuda. Co zrobić, by przez całe popołudnie dzieci wyśmienicie się bawiły? Wybierz sprawdzone zabawy urodzinowe dla 6 latków! Wśród naszych propozycji znajdziesz takie, które sprawdzą się na przyjęciu w domu, jak i w ogrodzie.

Na co zwrócić uwagę planując zabawy urodzinowe dla 6 latków?

Wymyślając zabawy na dziecięcą imprezę urodzinową, warto trzymać się kilku zasad. Dzięki nim całe przyjęciu upłynie w przyjemnej atmosferze, a Twój maluch nie będzie się mógł doczekać kolejnych urodzin! Pamiętaj o tym, aby zabawy urodzinowe dla 6 latków były:

  • odpowiednio dopasowane do wieku uczestników imprezy – sześciolatek raczej nie będzie zachwycony, jeżeli pytania podczas konkursu wiedzy będą zbyt trudne,
  • bezpieczne – puszczanie baniek mydlanych na płytkach w salonie może zakończyć się bolesnym upadkiem,
  • kreatywne – dzieci lubią rywalizować i wymyślać różne rzeczy, spraw, aby podczas przyjęcia urodzinowego miały taką możliwość!

Postaw na zabawy, podczas których dzieci będą mogły się integrować. Wówczas szybciej złapią wspólny język i nie trzeba ich będzie zachęcać do dalszej, wspólnej zabawy.

Jakie zabawy urodzinowe wybrać?

Dobór odpowiednich atrakcji urodzinowych powinien być w dużej mierze uzależniony od preferencji Twojego dziecka. Jeżeli maluch nie przepada za nadmierną aktywnością ruchową, za to ceni sobie potyczki intelektualne, to zamiast zawodów w ogrodzie, zdecyduj się na kalambury. Ciekawym pomysłem na zabawy urodzinowe dla 6 latków może okazać się także wspólne malowanie twarzy – zadbaj jednak o to, aby farbki, których będziecie używać, nie powodowały reakcji uczuleniowej! Możesz także przygotować pudełko, w którym umieścisz karteczki z zadaniami – za każde poprawne wykonanie zadania, maluch dostanie nagrodę – może to być słodki upominek lub dyplom!

zabawa z dziećmi

Co zrobić, aby dzieci się nie nudziły na przyjęciu urodzinowym?

Zaplanuj zabawy w taki sposób, aby dla każdego znalazło się coś miłego. Postaw na różnorodność – dzięki niej, żaden uczestnik przyjęcia urodzinowego nie poczuje się wykluczony ze wspólnej zabawy! Wybieraj takie aktywności, które są na tyle uniwersalne, aby mogło im sprostać każde dziecko. Pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie i podczas urodzinowej imprezy malucha zachowaj czujność – miej na oku wszystkich gości – sama wiesz, jak pomysłowe mogą być dzieci!