Strychy to o wiele więcej niż zakurzone magazyny i przerażające przestrzenie. W rzeczywistości mają one potencjał, aby stać się najpiękniejszymi pokojami w domu, jeśli zostaną odpowiednio wykończone. Coś w tych niskich, pochyłych sufitach po prostu uwodzi. Czytaj dalej, aby znaleźć 6 pomysłów na pokoje na poddaszu, aby uwolnić pełny potencjał tego małego zakątka, od sypialni dla gości po dodatkowe łazienki, a nawet warsztat dla pisarza.

Attic bedroom ideas
  1. Zabaw się skalą w kąciku do czytania

Iluzje wzornicze są Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o dekorowanie pokoju z niskim sufitem. Wybierz niższe meble i skalowaną grafikę, aby stworzyć wizualny efekt wyższych sufitów. Jeśli chcesz, aby przestrzeń na poddaszu była cichym pokojem do wypoczynku, ustaw tam kanapę, leżak lub tapicerowaną ławę, mały stolik i lampkę do czytania.

  1. Niech to będzie pokój gościnny

Dodatkowa sypialnia zawsze się przyda, zwłaszcza jeśli często przyjmujesz gości. Dwa pojedyncze łóżka tworzą ładny symetryczny wygląd, ale jeśli pokój jest wystarczająco długi, wypróbuj trzy. Ułożone w rzędzie tworzy niepowtarzalną estetykę. Niebieskie nadruki w tej przestrzeni również dodają sennego charakteru.

  1. Wykorzystaj każdy zakamarek

Czy to nie wygląda jak kryjówka w domku na drzewie, o której zawsze marzyłeś jako dziecko? Ten kącik do czytania jest idealnym miejscem do skulenia się z dobrą książką i prawie nie zajmuje miejsca. Udekoruj go za pomocą poduszek i koca, aby był wyjątkowo przytulny.

  1. Niech to będzie samodzielny apartament

Jeśli strych w Twoim domu jest wystarczająco duży, przekształć go w kawalerkę z własną sypialnią, kuchnią i łazienką. Dzięki temu Twoi goście poczują się niezależni i jak w domu. Ponadto możesz zarabiać, wynajmując studio jako mieszkanie lub na Airbnb. 

  1. Stwórz kokon

Ze względu na unikalne linie architektoniczne strychy mają pewien eteryczny charakter. Sposób, w jaki światło wlewa się do tego pokoju, jest po prostu boski – nigdy nie chcielibyśmy opuścić tego małego kokonu. Jeśli zdecydujesz się przekształcić swoją sypialnię, zaakceptuj ten klimat za pomocą luźnej pościeli i wiszącej lampy z siatki.