Osoby, które noszą soczewki kontaktowe, bardzo często zmagają się z problemem nieodpowiedniego nawilżenia oczu. O ile dobrze czują się w swoich soczewkach na świeżym powietrzu, o tyle w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, pojawia się dyskomfort, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Niektórzy powiedzą: coś za coś. Na szczęście wcale tak nie jest. Można osiągnąć złoty środek i korzystać z soczewek tak samo komfortowo na zewnątrz, jak i w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jedną z doskonale zoptymalizowanych soczewkowych propozycji są soczewki Biofinity 3 szt.

Szkła kontaktowe a klimatyzacja

W klimatyzowanych pomieszczeniach soczewkom kontaktowym jest trudniej. Przesuszone powietrze, a często również wielogodzinna praca przy komputerze sprawiają, że oczy również się wysuszają. Proces ich naturalnego nawilżenia nie postępuje na tyle szybko, by odpowiednio zadbać o oko. Najczęściej dla osób z soczewkami kontaktowymi to spory dyskomfort – oczy pieką, łzawią, są zaczerwienione, pojawiają się na nich charakterystyczne żyłki. Można z tym walczyć naturalnymi sposobami:

  • Pić duże ilości wody, najlepiej ok 30 ml na gram masy ciała;
  • Porządnie się wysypiać;
  • Nawilżać powietrze, zwłaszcza tam, gdzie pracuje klimatyzacja lub grzejniki;
  • Ograniczyć nieco spożywanie soli;
  • Robić sobie przerwy i wychodzić z klimatyzowanego pomieszczenia na świeże powietrze;
  • Używać tylko sprawdzonych, godnych zaufania soczewek, takich jak Soczewki Biofinity 3 szt.

Taka higiena oczu przyda się również reszcie naszego ciała. Jednak nie zawsze jest wystarczająca, zwłaszcza dla osób pracujących dużo i mających ograniczone możliwości wychodzenia na zewnętrz. 

Soczewki do pomieszczeń klimatyzowanych

Osoby, które zmagają się z problemami suchości i zaczerwienienia oczu w pomieszczeniach klimatyzowanych, powinny szczególnie skupić się na doborze soczewek. Nie wszystkie bowiem nadają się do tego, by spędzać w nich długie godziny w biurze. Oczywiście da się to zrobić, jednak z dużym dyskomfortem dla użytkownika. Na co zatem zwrócić uwagę? Możliwy jest dobór soczewek, których użytkowanie jest tak samo komfortowe na świeżym powietrzu, jak w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Wiele zależy od tego, jakie materiały zostały użyte przy ich produkcji. Najlepiej skupić się na takich, które łączą w sobie zalety materiału hydrożelowego i hydrożelowo-silikonowego. Istotna jest także budowa soczewek. Pomocne są zaokrąglone krawędzie i asferyczna koonstrukcja, taka, jaką mają Soczewki Biofinity 3 szt. Najczęściej tego typu soczewki pozwalają na spędzanie komfortowego czasu w biurze i innych klimatyzowanych pomieszczeniach, ale również na dworze. Dobre, dopasowane do problemu soczewki oraz odpowiednia higiena oczu to doskonały przepis na to, by pracować i odpoczywać bez dyskomfortu związanego z łzawieniem i zaczerwienieniem.