Ogrodzenia panelowe, również w wersji z podmurówką, to bardzo popularne rozwiązanie. Wiele mówi się o tym, że charakteryzują się wytrzymałością, odpornością na korozję i niską ceną oraz – co przekonuje niezdecydowanych – wyjątkową łatwością montażu. Dodatkowo podmurówka wykonana z żelbetu z prętami stalowymi sprawia, że ogrodzenie panelowe jest bardzo mocne i stabilne, zatem niska cena i wysoka jakość są już ostatecznym argumentem za.

Ważne, aby zaznaczyć, że to co jest odporne na warunki atmosferyczne, nie zawsze jest również ładne – na szczęście z ogrodzeniami panelowymi jest inaczej. Możliwości wyboru są na tyle szerokie, że każdy jest w stanie wybrać swobodnie preferowany wygląd ogrodzenia.

Samo ogrodzenie panelowe wykonane jest najczęściej z paneli betonowych (najczęściej o standardowym kształcie), które na podmurówce opierają się na plastikowych klipsach, które wciskane są w beton.

Ogrodzenia panelowe – zastosowanie

Ogrodzenia panelowe stosowane są jako zwykłe ogrodzenia, np. do wydzielania przestrzeni (ogrody, parkingi itp.). Często stosuje się je również jako rodzaj zabezpieczenia przed wandalizmem i włamaniami.

Materiał: Żelbeton lub pręty stalowe

Ogrodzenie panelowe posiada podmurówkę wykonaną z żelbetu z prętami stalowymi. Jest to konstrukcja metalowa, co sprawia, że jest bardzo mocna i stabilna.

Ogrodzenia panelowe mogą być kwadratowe lub mieć niemal dowolny kształt. Połączenia pomiędzy poszczególnymi częściami wykonuje się za pomocą plastikowych klipsów lub metalowych śrub.

Samo ogrodzenie panelowe wykonane jest z paneli betonowych (zazwyczaj o standardowym kształcie), które opierają się na podmurówce za pomocąza pomocą plastikowych klipsów, które są wciskane w beton.