zepsuty samochód

Kiedy samochód się psuje, często zastanawiamy się, gdzie oddać go do naprawy. Do wyboru mamy tradycyjne warsztaty samochodowe, a także dedykowane dla Twojego samochodu punkty ASO Kraków oferuje Autoryzowane Serwisy Obsługi niemal dla każdej marki auta. Czy serwisowanie samochodu w ASO jest tak korzystne? Jak wygląda to cenowo?

Co to jest i jakie są korzyści z serwisowania samochodu w ASO?

warsztat samochodowy

ASO to skrót od nazwy Autoryzowany Serwis Obsługi. Jest to serwis, który świadczy usługi naprawy i konserwacji samochodów konkretnej marki. Dlaczego to ważne? W punktach ASO pracują mechanicy- specjaliści, którzy wiedzę i umiejętności zdobywali na szkoleniach prowadzonych przez koncern danej marki samochodu. Ich wiedza jest obszerna i skupia się na tym jednym, wybranym samochodzie. Ponadto mechanicy pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami producenta auta, mogą zatem skonsultować każdy problem. W dużych miastach nie ma problemu z serwisami ASO Kraków to miejsce, gdzie z pewnością znajdzie się serwis dla naszego samochodu. Z serwisowania auta w Autoryzowanej Stacji Obsługi jest wiele korzyści. 

  • Zachowanie gwarancji – producenci samochodów zalecają, aby przeglądy i naprawy wykonywane były przez ASO. Chociaż naprawa u niezależnego mechanika sama w sobie nie jest powodem do utraty gwarancji, w razie jakichkolwiek problemów konieczne może być udowadnianie swoich praw.
  • Wysokie standardy obsługi –ASO mają odgórnie narzucone standardy obsługi klienta. Możemy więc być pewni, że zostaniemy prawidłowo obsłużeni. 
  • Dobre jakościowo części –w Autoryzowanych Serwisach Obsługi korzysta się tylko z oryginalnych części zamiennych.
  • Mniejsze ryzyko pomyłki –mechanicy szkoleni są w naprawie tej jednej, konkretnej marki, dlatego ich wiedza jest duża. Jak wiadomo, specjalistom trudniej o pomyłkę.
  • Oszczędność czasu – znajomość samochodu przekłada się na szybkość naprawy. Mechanicy nie muszą szukać problemu i doszkalać się na bieżąco. Nie spotkamy się także z problemem, że samochód zostanie nam oddany bez usunięcia usterki, bo fachowiec sobie z tematem nie poradził. 

Warto oddać swój pojazd do ASO Kraków pełen jest dobrych, niezależnych mechaników, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że jakość usług będzie dobra, powinniśmy postawić na Autoryzowany Serwis Obsługi.

Koszt serwisowania w ASO Kraków – jakie ceny?

Serwisowanie samochodu w ASO z reguły jest droższe niż korzystanie z lokalnych warsztatów samochodowych. Za wysoką jakość usług i wysokiej jakości części i podzespoły warto jednak zapłacić więcej. Jest to inwestycja w samochód, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Koszty można spróbować obniżyć, dostarczając części czy olej na własną rękę. Trudno określić koszt serwisowania w Autoryzowanym Serwisie Obsługi, ponieważ zależy to od usterki samochodu, lokalizacji i samego Serwisu. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, ile orientacyjnie wyniesie naprawa auta w ASO w Krakowie, warto wejść na stronę producenta i poszukać danych kontaktowych do ASO Kraków i zapytać o szacowane koszty.