Wampirzy lifting to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest pobudzenie naturalnej regeneracji komórek, co skutkuje poprawą napięcia i sprężystości skóry. Dzięki temu staje się ona wyraźnie młodsza, a procesy starzeniowe zostają opóźnione.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli wampirzy lifting

Profesjonalna nazwa zabiegu, który zyskał sławę jako wampirzy lifting, to mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Polega on na podaniu biozgodnego preparatu, który zostaje uzyskany z krwi osoby, u której przeprowadza się zabieg. Osocze to swego rodzaju koncentrat, w którym znajduje się mnóstwo płytek krwi z czynnikami wzrostu. Taki preparat podawany jest pod skórę, aktywując tym samym jej naturalną regenerację. Cały zabieg trwa około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu, by ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości związane z nakłuwaniem skóry.

Efekty działania wampirzego liftingu

Osocze bogatopłytkowe pobudza naturalne procesy regeneracyjne, przyspieszając namnażanie i odżywianie komórek. Jego działanie przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność, elastyczność i sprężystość, charakterystyczną dla młodej skóry. Dzięki temu opóźniają widoczne efekty jej starzenia się. Wampirzy lifting działa wygładzająco i sprawia, że skóra wygląda świeżo, młodzieńczo i pięknie. Twarz wydaje się wypoczęta i pełna blasku. Warto wiedzieć, że dla uzyskania optymalnego efektu, potrzebne są zwykle 3 zabiegi, przeprowadzane w miesięcznych odstępach czasu.

Kosmetyki inspirowane zabiegiem wampirzego liftingu

Medycyna estetyczna coraz lepiej radzi sobie z niechcianymi efektami upływu czasu, ale kosmetologia także nadąża za tymi zmianami. Powstają linie produktów, inspirowanych działaniem zabiegów. Przykładem jest seria kosmetyków Yoskine Vampire Face Lift, która zawiera smoczą krew. To ekstrakt z czerwonej żywicy z drzewa Croton lechleri. Jego działanie ma zagęszczać skórę i wpływać na redukcję zmarszczek różnego rodzaju. Podobnie, jak w przypadku wampirzego liftingu, celem działania tych produktów jest odmłodzenie cery, poprzez danie skórze impulsu i wsparcia w działaniu regeneracyjnym. Regularna pielęgnacja skóry, polegająca na dostarczaniu jej składników odżywczych, zapewnia jej piękny wygląd na dłużej.


Medycyna estetyczna to skuteczny sposób na zachowanie pięknego wyglądu skóry. Warto także sięgać po kosmetyki inspirowane jej działaniem, by osiągnąć piękny efekt i pielęgnować optymalnie skórę, wspierając jej naturalne procesy oraz opóźniając pojawienie się efektów starzenia.