Ciąża i urodzenie dziecka to jedno z najbardziej monumentalnych doświadczeń w życiu – i masz niewielką kontrolę nad którymkolwiek z nich. Ten brak kontroli jest trudny dla wielu ludzi. Może wywołać niepokój. Może cię przestraszyć. Albo może sprawić, że… pójdziesz na zakupy.

Kiedy byłam w ciąży, czekając na rozwiązanie, dużo przyjemności dało mi planowanie pokoju i ubranek dla mojej córki. Oto 6 sposobów, w jaki moda niemowlęca pomogła mi przetrwać ten trudny okres.

1. Zaopatrz się w produkty do kąpieli

Nie ma NIC tak wspaniałego jak dziecko świeżo po kąpieli, a zwłaszcza po zastosowaniu olejków, które ponadto szykownie wyglądają w Twojej łazience. Produkty Noodle & Boo pachną wspaniale. Produkty Shea Moisture również wyglądają i pachną niesamowicie.

2. Kup śliczne, wysokiej jakości pieluchy

To nie jest żart, że wszystko, co robi Twoje dziecko na początku, to jedzenie, spanie i kupy. A część z kupą to naprawdę nie żart. To nigdy nie jest łatwe. Wzdrygałam się z powodu każdej brudnej pieluchy, którą wyprodukowała moja córka. Jedyną rzeczą, która naprawdę pomogła, było kupowanie pieluch, które mnie (i ją) uszczęśliwiły. Oznacza to oczywiście pieluchy z ochroną przed rozciąganiem i przeciekaniem, ale także zabawne wzory. Huggies Little Movers mają nie tylko system zabezpieczający przed wyciekami, który chroni dziecko przed wilgocią, ale także możliwość dostosowania – możesz wybrać kolorowe nadruki, współczesne wzory, a nawet monogramy inicjałów dziecka. Tak szykownie!

3. Zorganizuj szafę

Malutkie różowe wieszaki z Ikei. Kilka sukienek Mini-Boden oraz Janie & Jack z kolekcji hand-me-downs. Piękny kocyk niemowlęcy z monogramem od mojej siostry. Pudełko z biżuterią od cioci. Nie potrzebujesz wiele, ale rzeczy, które wkładasz do szafki dziecka, powinny być piękne, znaczące i funkcjonalne. Gapiłam się na małą szafkę mojej przyszłej córki, będąc w zaawansowanej ciąży, i nie mogłam się doczekać, kiedy przyniosę ją do domu.

„Nie ma ważniejszego elementu do zaplanowania niż ubranie, w którym dziecko opuszcza szpital po porodzie” – mówi Phoebe de Croisset, dyrektor redakcji i projektów specjalnych w Maisonette. „Zawsze radzę, aby ubranie noworodka było bezproblemowe, neutralne i wygodne. Powinno być wykończone miękkimi materiałami”.

4. Zadbaj o wystrój pokoju

Nigdy nie zawracałam sobie głowy roletami zaciemniającymi, ale zawiesiłam różowe i fioletowe makramy boho na różnych półkach i znalazłam fajne banery z pomponami z ogromnej wyprzedaży w Pottery Barn Kids. Moje dziecko przyszło do domu, gotowe na szykowną sesję zdjęciową!.

5. Kup kilka luksusowych, pachnących rzeczy do swojego domu

Uwielbiam fantazyjne dyfuzory, które pachną lawendą, ogórkiem lub polami trawy lub czymkolwiek, co lubisz, aby zatuszować zapach tych pieluch. Latham Thomas, celebrytka i założycielka Mama Glow, mówi nowym mamom, aby kupiły dyfuzor olejków Saje Wellness Essential Oil: „Nawilża i jonizuje powietrze, gdziekolwiek jesteś. Użyj mieszanki olejków eterycznych według własnych preferencji i stwórz sobie odpowiedni nastrój ! ”

6. Samoopieka mamy

Kup z wyprzedzeniem kilka stylowych rzeczy tylko dla siebie. Nie dla twojego dziecka. Nie do twojego domu. Tylko dla ciebie. Olejki i serum Shankara wspierały mnie w najgorszych, bezsennych tygodniach. Balsam Kora będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Wypróbuj też sole do kąpieli i olejki eteryczne. I zdecydowanie wybierz najładniejszy korektor pod oczy, na jaki Cię stać. Te szaleństwa są trochę pobłażliwe, ale dlaczego nie? Życie z noworodkiem może być trudne!