Wiele osób podróżuje, ale nie wszyscy potrafią o tym opowiadać. Z drugiej strony są także osoby, które dopiero marzą o podróżach. Dlaczego nie podzielić się z nimi swoją pasją i wiedzą podróżniczą? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Internet kojarzy się przede wszystkim ze źródłem informacji. Dostarczają ich nie tylko profesjonalne portale należące do wielkich firm i zatrudniających dziesiątki dziennikarzy. Ważnym źródłem są także blogi i strony hobbistyczne. Do jednych z najpopularniejszych należą witryny o tematyce podróży. Również ty możesz otworzyć taki serwis www.

Pomysł to podstawa

Dlaczego blogi i strony internetowe o tematyce podróżniczej cieszą się tak dużą popularnością? Wszystko dlatego, że Polacy podróżują coraz więcej. Przed wyjazdem szukają jednak rzetelnych i wyczerpujących informacji o miejscu swojej podróży. Jeśli jesteś doświadczonym podróżnikiem, powinieneś zdecydować się dzielić swoją wiedzą. Trzeba jednak znaleźć na to dobry pomysł. Ważne jest, żeby odróżnić się od innych witryn tego typu. To może być na przykład specjalizacja w konkretnej tematyce, konkretnym rejonie świata, mieście itd. Nowatorski pomysł może dotyczyć także sposobu przekazu informacji. Warto się nad tym zastanowić.

Ważne jest zaplecze techniczne

Gdy masz już pomysł na to, jak powinien wyglądać twój serwis podróżniczy, musisz zadbać o odpowiednie zaplecze techniczne. Będziesz potrzebował domeny, czyli adresu internetowego Twojej witryny. To powinna być krótka, łatwa do zapamiętania nazwa i związana z tematyką. Podstawą stron internetowych są serwery. Dla prostej witryny hobbystycznej wystarczy hosting współdzielony, który w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będziesz mógł zmienić na serwer VPS. Do tego najlepiej użyć popularnego CMS-u, jakim jest WordPress, żeby szybko przygotować stronę www.

Pilnuj systematyczności

Gdy już uruchomisz swoją stronę internetową i zaczniesz się dzielić swoja podróżniczą pasją, musisz pamiętać, żeby to robić systematycznie. Tylko wtedy odbiorcy będą chętnie zaglądali do Twojej witryny. Najlepiej zapisuj użytkowników do newslettera i informuj ich o nowościach. Pamiętaj, żeby każdy twój wpis był wartościowy, oryginalny i zawierał informacje, które mogą się przydać każdemu, kto wyjeżdża do opisywanego miejsca. Nie zapominaj o aktualizowaniu starszych wpisów, jeśli będzie taka konieczność.

Nawet amatorska strona pasjonata podróży potrzebuje chociaż podstawowych działań SEO. Reklamuj zatem Twoją stronę www tam, gdzie to możliwe (np. media społecznościowe). Przygotowanie interesującej witryny wymaga pracy, ale daje też dużo satysfakcji.