lego

Klocki LEGO® rozwijają wyobraźnię i wspierają koordynację wzrokowo-ruchową dziecka. Warto zadbać o to, by pojawiły się w życiu Twojej pociechy jak najwcześniej. Ze względu na obecność małych elementów mogłyby jednak okazać się niebezpieczne dla malucha. Innym wyzwaniem jest złożoność zestawów, które dla najmłodszych okażą się po prostu zbyt trudne. Na szczęście marka LEGO® ma to wszystko na uwadze i dostarcza na rynek takie kolekcje jak Duplo, Juniors i Classic. Zobacz, czym różnią się one od siebie i którą z nich wybrać dla swojego dziecka!

 LEGO® Duplo

Zestawy LEGO® Duplo przeznaczone są dla dzieci w wieku 2 – 3 lat. Producent nie przypisuje ich żadnej płci. Ze wszystkich kolekcji to właśnie ta zawiera największe elementy, więc najmłodsze pociechy mogą bawić się nimi bez ryzyka ich połknięcia bądź zadławienia się nimi. Klocki cechują się prostymi kształtami i atrakcyjnymi kolorami. Pozwalają na budowę nieskomplikowanych konstrukcji, takich jak pociąg czy domek. Komplety zawierają figurki ludzików oraz zwierząt, więc po wzniesieniu swoich budowli dzieci mogą do woli bawić się w stworzonym przez siebie świecie. Klocki sprzedawane są w praktycznych zamykanych pudełkach, co ułatwia utrzymywanie ich w porządku. Im większy zestaw, tym bogatsze możliwości swobodnej realizacji autorskich pomysłów dziecka. Warto więc postawić na komplet, który zawiera kilkadziesiąt różnorodnych elementów, rozwijających wyobraźnię.

lego duplo

LEGO® Juniors

Klocki LEGO® Juniors rozmiarami i budową odpowiadają tradycyjnym zestawom, więc najczęściej są z nimi w pełni kompatybilne. To, co je odróżnia od innych serii, to zdecydowanie prostsze konstrukcje. Zestawy przeznaczone są dla 4 – 5-latków i zawierają nieliczne elementy pozwalające na złożenie prostych obiektów, takich jak pojazd czy wieżyczka. Znaczenie mają w tym przypadku figurki dostępne w kompletach i możliwość zabawy z ulubionymi bohaterami. Zestawy LEGO® Juniors odznaczają się bowiem charakterem tematycznym. W asortymencie producenta można znaleźć między innymi postaci z bajek Disneya.

LEGO® Classic

LEGO® Classic to – jak sama nazwa wskazuje – tradycyjne zestawy klocków. Od pozostałych serii znanych jako LEGO® System odróżnia je zupełny brak tematyki. Nie są kierowane ani do chłopców, ani do dziewczynek. Nie znajdziemy w nich również minifigurek. To najlepszy trening dla dziecięcej wyobraźni. Różnokolorowe cegiełki pozwolą na realizację nawet najbardziej oryginalnych pomysłów! LEGO® Classic przeznaczone są dla dzieci od 4 – 5 roku życia, ale świetny użytek zrobią z nich nawet dorośli!

Jeśli szukasz klocków LEGO® dla najmłodszych, zapoznaj się z asortymentem sklepu salonklockow.pl!