Jeśli chodzi o kuchnie – pomieszczenia, w których gotujesz pożywne potrawy, spotykasz się z przyjaciółmi i rodziną oraz uzupełniasz kofeinę – najlepsze z nich zwykle funkcjonują wydajnie. Kuchnia może być niesamowicie piękna, ale jeśli jest zbyt chaotyczna lub trudno jest dotrzeć do narzędzi kuchennych, spędzony w niej czas prawdopodobnie nie będzie przyjemny. Dlatego zastosuj wystrój w stylu industrialnym w tej ważnej przestrzeni. W kuchniach industrialnych nie ma dodatków – nie ma tu zbędnych detali. Kuchnie takie są proste w projektowaniu, dzięki czemu ułatwiają pracę i gotowanie.

Jednak kuchnie przemysłowe nie stronią całkowicie od estetyki. W rzeczywistości mogą być wspaniałe – dzięki zastosowaniu kolorów w odcieniach stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o materiały, oprzyj się na metalach, ale weź pod uwagę także beton – czy to na podłogach, ścianach, czy nawet na blatach. Możesz również zobaczyć odsłoniętą cegłę. Naprawdę każdy materiał, który jest łatwy w czyszczeniu i wytrzymuje uderzenia, będzie dobrze pasował do industrialnej kuchni. W rzeczywistości pozostawienie odsłoniętych materiałów budowlanych i przyjęcie ich surowego, niedokończonego wyglądu może wnieść prostą, użytkową atmosferę do kuchni industrialnej.

Poniżej znajdziesz 9 pomysłów na dekoracje, które dodadzą klimatu do Twojej industrialnej kuchni:

1. Potrzebujesz efektu? Wybierz czarny dla swojej palety kolorów

Czarny to wyrazisty kolor dla każdego pomieszczenia, ale zastosowany w kuchni – na ścianach, blatach, szafkach – może nadać przestrzeni silny industrialny wygląd. To rozsądny odcień, który ukrywa również brud. Kuchnia domowa to świetne miejsce na połączenie stylu industrialnego i skandynawskiego.

2. Lub wybierz szary

Szary imituje kolor stali nierdzewnej, betonu i innych przemysłowych materiałów budowlanych, więc jest to doskonały kolor do dodania do kuchni, aby nadać pomieszczeniu styl industrialny. Kuchnia w mieszkaniu blogera kulinarnego na Brooklynie ma prostą, funkcjonalną estetykę, a szary kolor zakotwiczający paletę jest tego ważną częścią.

3. Używaj także odważnych kolorów

Chociaż kuchnie industrialne to surowe przestrzenie często składające się z kolorów pochodzących z surowych materiałów budowlanych, a także czerni i szarości, możesz absolutnie dodać odważne kolory, jeśli taki jest Twój styl. Trzymaj się jednego koloru akcentującego i wybieraj spośród kolorów podstawowych, takich jak mocny żółty, bogata czerwień lub odważny niebieski. Metalowe taborety o wysokim połysku z jasnożółtymi nogami w kuchni Buffalo pokazują, jak dodać koloru do kuchni industrialnej.

4. Stwórz elegancki wygląd za pomocą stali nierdzewnej

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych materiałów, które pojawiają się w kuchniach industrialnych, jest stal nierdzewna, która jest łatwym do zastosowania metalem, ponieważ wykonuje się z niej wiele urządzeń i narzędzi. Nawet w połączeniu z innymi materiałami stal nierdzewna stanowi mocne oświadczenie i nadaje ton.

5. Pozostaw odsłonięte materiały budowlane

Nie musisz nawet podejmować żadnych decyzji dotyczących palety kolorów w swojej kuchni industrialnej, jeśli pozostawisz materiały budowlane odsłonięte. Szorstkie i surowe elementy, takie jak płyta OSB, podłogi betonowe, kanały i inne (które zwykle są ukryte), po odsłonięciu stają się wyrazem architektonicznym. Połączone z innymi nowoczesnymi i stylowymi elementami wydają się celowe.

6. Wybierz solidne, przemysłowe urządzenia

Jeśli Twoim celem jest kuchnia industrialna, nie wybieraj brzydkich sprzętów ani drobnych elementów. W kuchniach przemysłowych priorytetem jest funkcja, więc zajmij się profesjonalną kuchenką i gigantyczną lodówką (jeśli pozwala na to Twój budżet). Kuchnia Edena Grinshpana pokazuje, jak dodać spektakularne urządzenia do pomieszczenia w stylu industrialnym.

7. I zaszalej z ultra funkcjonalnymi narzędziami

Jak napisałem w tym poście, nagrodą w kuchniach w stylu industrialnym jest przede wszystkim funkcjonalność, więc jeśli potrzebujesz dwóch piekarników, zrób to! Jeśli gigantyczna bateria stojąca jest tym, czego potrzebuje Twoja kuchnia, zaszalej!

8. Wybierz meble rozsądnie

W kuchniach w stylu industrialnym nie ma zbyt dużego zapotrzebowania na meble, ale jeśli zamierzasz je dodać – na przykład miejsca do siedzenia – wybierz meble bez dodatków. Kupuj lub wykorzystuj elementy mebli, które są wykonane z materiałów przemysłowych, mają proste linie i wyglądają, jakby pasowały do ​​magazynu.

9. Wybierz wolnostojące szafki i półki

Uwielbiam kuchnię w domu w Barcelonie; jest po prostu tak nieskrępowana. Można powiedzieć, że to „działająca” kuchnia: składniki i inne narzędzia są w zasięgu ręki i są widoczne dzięki prostym metalowym, wolnostojącym półkom umieszczonym wzdłuż każdej ściany.