Masz w salonie kolorowe rzęsy, ale towarzyszy ci nieodparte wrażenie, że w ogóle z nich nie korzystasz w swojej pracy i właściwie niepotrzebnie je zamówiłaś? Nic bardziej mylnego! Sprawdź kilka naszych podpowiedzi, jak ciekawie wykorzystać kolorowe rzęsy w pracy stylistki.

Z czym kojarzą ci się kolorowe rzęsy?

Możliwości jest kilka. Pierwsze skojarzenie to z pewnością młodość. Drugie – festiwale albo wakacyjne szaleństwa. Trzecie – lata 90. Wszystkie te kierunki są właściwe i trafne. Jak to przekłada się na twoją codzienną pracę? Jeśli słyszysz od klientki, że wybiera się na egzotyczne wakacje, planuje tydzień szaleństwa na festiwalu muzycznym albo zaraz ma imprezę inspirowaną modą na retro, możesz jej śmiało zaproponować złamanie codziennej rutyny i nieco pozytywnego wariactwa na rzęsach. Pamiętaj, to nie od razu musi być tęcza. Kolorowe rzęsy do przedłużania można wykorzystać na bardzo wiele różnych sposobów. Warto więc sięgnąć po te festiwalowe czy wakacyjne inspiracje, przeglądać stylizacje inspirowane modą lat 80. czy 90. Najpierw to bowiem ty musisz być pewna, że masz kliencie coś ciekawego do zaproponowania. Inaczej rzęsy będą się nadal kurzyć w szufladzie. 

Ciekawe przełamanie

Kolorowe rzęsy do przedłużania można wykorzystać także i w codziennych stylizacjach. Przede wszystkim niebieskie, fioletowe, a czasem także zielone czy pomarańczowe pojedyncze włoski wplecione w klasyczną czarną linię rzęs mogą dać bardzo ciekawy efekt. Oczywiście nie jest tak, że każdej klientce możesz zaproponować takie rozwiązanie, natomiast wiele osób o wolnych zawodach, studentek, a także kobiet mniej ograniczonych wymogami firmowego dress codu, chętnie odważy się na taki kolorowy eksperyment.  

Niedoceniony brąz

Wśród kolorowych rzęs znajdują się także te brązowe. To bardzo ciekawy przypadek. Część stylistek w ogóle na tę propozycję kolorystyczną nie zwraca uwagi, zupełnie niesłusznie. Czarne, mocne rzęsy nie pasują każdej kobiecie. Przy bardzo delikatnej, słowiańskiej czy skandynawskiej urodzie czarne sztuczne rzęsy mogą dać niepożądany efekt przerysowania. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą brązowe rzęsy, które stanowią idealną propozycję dla kobiet, które cenią sobie naturalność, a mają bardzo delikatną, jasną karnację, do której ta klasyczna czerń sztucznych rzęs po prostu nie pasuje. Tutaj także jest przestrzeń na eksperymenty, łączenie różnych odcieni.