Pikniki edukacyjne są aktywnością, która łączy w sobie spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, integrację międzyludzką oraz działania edukacyjne. Warto zadbać o wybór odpowiedniego miejsca, ale też o jakość materiałów informacyjnych i promocyjnych. 

Przed wydarzeniem

Załóżmy, że już wybraliśmy odpowiednie miejsce dla naszego wydarzenia i jest to warszawska dzielnica Wawer, która jest dzielnicą bardzo zieloną i zalesioną. O wydarzeniu powinno się dowiedzieć jak najwięcej osób. Warto w przestrzeni miejskiej wywiesić plakaty informacyjne. Im bliżej miejsca pikniku, tym lepiej. Te plakaty można wydrukować w we właściwej drukarni, którą bez trudu można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę drukarnia Wawer. Plakaty powinny zawierać informacje dotyczące tematu wydarzenia, dokładną lokalizacją oraz datę i godzinę. Dodatkowo powinny być atrakcyjne wizualnie. To wzbudzi zainteresowanie w osobach, które je zobaczą i przyczyni się do popularności naszego wydarzenia. Warto wydrukować też ulotki i zostawić je w okolicznych kawiarniach, barach, szkołach i innego tego typu miejscach. Ulotki mają tę przewagę nad plakatami, że można na nich zamieścić bardziej szczegółowe informacje. 

Na wydarzeniu

Powinniśmy dokładnie zaplanować wydarzenie, w tym wszystkie aktywności wykłady. Warto zadbać o oprawę muzyczną i wizualną. Same wykłady powinny być interesujące, ale to nie wystarczy. Miejsce musi zostać odpowiednio zaaranżowane. Powinniśmy pamiętać o wydzieleniu przestrzeni dla dzieci. Warto przygotować broszury i katalogi, w których zawrzemy cenne informacje na temat wykładów. Można się zastanowić nad przygotowaniem specjalnych katalogów zawierających streszczenia wykładów, to pozwoli zainteresowanym na dalsze zgłębianie wiedzy. W katalogu warto zamieścić informacje kontaktowe, co pozytywnie wpływanie na promocję organizatorów wydarzenia. 

Drukarnia Wawer – czyli jak znaleźć odpowiednią drukarnię?

Samo wpisanie „drukarnia Wawer” w wyszukiwarce nie wystarczy, musimy jeszcze wybrać odpowiednią drukarnię. Czym warto się kierować? Oferta drukarni powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli chcemy coś wydrukować w jednym egzemplarzu, tu musimy zadbać, aby drukarnia oferowała wydruk techniką druku cyfrowego, a jeśli bardzo zależy nam na jakości wydruków, to będzie raczej druk offsetowy. Warto zwrócić uwagę na koszt wydruków. Wiele drukarni ma odpowiednią stronę internetową, na której możemy zapoznać się z ofertą i zrobić wycenę online. To pomoże w zrobieniu kosztorysu, wybór odpowiednich materiałów i zaplanowanie całego wydarzenia, wraz z akcją promocyjną.