W ostatnich latach rynek urządzeń i akcesoriów do wyposażenia łazienek bardzo się rozwinął. Producenci proponują coraz nowsze rozwiązania, które mają podnosić komfort korzystania z łazienki. Nie inaczej jest z prysznicem. Kwadratowe kabiny z wysokim brodzikiem z białego akrylu powoli odchodzą w zapomnienie. W katalogach wnętrzarskich królują nowoczesne aranżacje prysznicowe. Można w nich znaleźć między innymi takie elementy jak: minimalistyczna ścianka walk in czy złota deszczownica.

Wolnostojący prysznic

Głównym wyznacznikiem nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz jest minimalizm. Ten trend widoczny jest także w dzisiejszych rozwiązaniach prysznicowych. Stąd tak duża popularność wolnostojących ścianek typu walk in. Ścianka wykonana jest z przezroczystego szkła, najczęściej bez żadnych zdobień. Niektóre modele posiadają dyskretne czarne, srebrne, białe lub złote profile. Nie zmienia to faktu, że ścianka prysznicowa jest praktycznie niewidoczna. W niektórych łazienkach istnieje również możliwość aranżacji prysznica we wnęce. Dawniej uzupełnieniem tego rozwiązania były drzwi prysznicowe. Dziś coraz częściej odchodzi się od tego pomysłu, pozostawiając przestrzeń wolną. Podczas aranżacji wolnostojącego prysznica należy pamiętać o odpowiednim odpływie podłogowym. W tym przypadku najlepiej postawić na minimalistyczny odpływ w kształcie podłużnej listwy. 

Nowoczesna armatura łazienkowa

Nowoczesne rozwiązania pojawiają się także na rynku armatury prysznicowej. Dużą popularnością cieszą się baterie podtynkowe. Większość elementów baterii prysznicowej montuje się w ścianie, dzięki czemu na widoku pozostają tylko niezbędne detale. Co ważne, zestaw prysznicowy nie musi być w kolorze srebrnym. W sklepach znajdziesz obecnie czarne, złote, a nawet białe komplety prysznicowe. Czarna armatura łazienkowa pasuje do wnętrz urządzonych w stylach industrialnym i nowojorskim. Producenci armatury oferują ją w dwóch wariantach: lśniącym i matowym. Z kolei złote elementy prysznica (nie tylko bateria, ale również słuchawka lub deszczownica) świetnie wpisują się w style retro i glamour. Opcja dla bardziej wymagających to nowoczesny panel prysznicowy. Najbardziej rozbudowane modele posiadają liczne udogodnienia, które zwiększają doznania podczas kąpieli. Do tych udogodnień należą między innymi: deszczownica z wbudowanym światłem LED w kilku kolorach, termostat i dysze do hydromasażu. Panele dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a ich podłużny kształt sprawia, że prezentują się niezwykle elegancko.